Kis rágcsálók

Itt mindent megtudsz a kis rágcsálókról!

csincsilla tartás

Tartás helye 
Ketrec készítők listája 
Alom 
Fürdés 
Ittatás 

GONDOZÁS

Bár az utcán nem kell sétáltatni őket elég sok foglalkozást igényelnek. 
Napi szinten minimum fél órát ajánlott foglalkozni velük, de ha több időd van annak csak örülnek! Ajánlott az esti etetés előtt naponta fél órára kiengedni sétáltatni őket.




KETREC ANYAGA csincsilla ketrec
Akvárium, zárt doboz nem jó a csincsilláknak mert megfulladnak benne a szellőzés hiánya miatt. Mivel nem megfelelő a levegőzése az akváriumnak így az itt tárolt csincsilla könnyen kaphat gombás illetve szőr betegségeket. Saját kezűleg is könnyen lehet ketrecet csinálni. A boltokban kapható ketrecek alja általában fém vagy műanyag. A fémnél figyelni kell hogy ne legyen legyen kiálló része. A műanyag hátránya hogy megrághatják. A fém aljú ketreceknél kerüljük a rácsos aljúakat mivel egy rossz vagy hirtelen ugrásnál beleakadhat a lába és el is törheti. Bár az ilyen ketreceknek könnyebb a takarítása inkább a csincsilla egészsége legyen fontosabb. 

KETREC MÉRETEI 
A ketrec minimum 50 cm széles 50 mély és 50-60cm magas legyen. A rács távolság 1 és 1,5 cm között a legjobb. A nagyobb rács távolság hátránya, hogy ha baby csincsilla születik átfér a rácsokon és utána nehezebb baby csin biztosá tenni a ketrecet. Jobb előre gondolkodni. Természetesen minél nagyobb helyen érzik jól magukat. Fontos a nagy ajtó a ketrecen, hogy a csincsillához kényelmesen hozzá férjünk és több bejárat az ideális. 

KETREC BERENDEZÉSE csincsilla rágófa
Fontos hogy a ketrecekben legyenek szintek. Minél több van annál jobban érzik magukat. A polc anyaga lehet fém, fa, műanyag, esetleg a nyári melegben márvány polcot is betehetünk. A fém polcnál kerüljük a rácsosat mert baleset veszélyes ,de ha ilyen a polc akkor tegyünk rá egy fa lapot, padló szőnyeg darabot vagy valamit amivel elkerülhetjük a láb törés veszélyét. A fa egyetlen hátránya, hogy néha cserélni kell mert szívesen koptatják rajta állandóan növekvő szemfogaikat. A fa lap kezelten fa legyen festett, enyvezett, lakozott fa nem jó. Ha nincsen fa a műanyagot is megrágják csak sajnos hosszú távon a műanyag fogyasztása esetén emésztési gondok léphetnek fel. A szinteket lépcsőkkel lehet össze kötni, de szívesen ugrálnak is. csincsilla ketrecA lépcsőnél is kerüljük a fokos lépcsőket inkább fa lapot amin szívesen csúszdáznak vagy más módon próbáljuk meg megoldani. A legtöbb csont törésbe a csincsilla belehal még ha orvosi segítséget kap akkor is. Biztosíthatunk búvóhelyet is a kis kedvencnek ennek anyaga lehet fa kerámia esetleg műanyag is. Henger alakú tárgyakban is szívesen elbújnak. Egyre jobban beválik a csintartók körében is a görény hinta ágy. Hát vannan csinik akiknek nagyon bejön. Fa ágakat is rakjunk be a ketrecbe szívesen elücsörög rajta a csincsilla illetve a fa kérgét nagy örömmel le is rágja. Bizonyos fa fajták viszont mérgezőek illetve rossz hatással lehetnek a csincsillára.

csincsilla ház csincsilla kerámia ház csincsilla fa ház


MÉRGEZŐ FA FAJTÁK 
Kerüljük a: dió, citrus féléket, tiszafa minden része mérgező, fagyal, babér fa ágakat, gesztenye ágakat , mandula fát cián tartalma miatt. 
AJÁNLOTT FA FAJTÁK
Adhatjuk a, az: alma, körte, rózsa, akác, kőris, nyárfa ágakat. Egyes vélemények szerint a meggy fa is veszélyes saját tapasztalatom szerint nem ártalmas. Szívesen rágják még a szőlő tőkét is. 

A KETREC ELHEHELYEZÉSE 
Fontos hogy a csincsillát ne érje közvetlen napfény és huzat mentes hely kell neki. A legjobb ha nincs más állat kutya, macska, görény a ketrec közelében vagy csak felügyelet mellet. A ketrec közelében semmilyen elektromos kábel, szoba növény, függöny más tárgy ne legyen amit behúzhatnak és utána megrághatnak. Kíváncsi természetük miatt elég sok mindent elérhetnek és behúzhatnak a ketrecbe. Az elektromos kábel a legveszélyesebb legrosszabb esetben meghal a csincsilla, de rövid zárlat is keletkezhet ami után akár még a lakás is leéghet. Szerencsésebb esetben sajnálni fogjuk a tévét, rádiót vagy más vezetéket. Szoba növény is igen nagy veszélyt jelenthet mert itt is elég a sok a mérgező hatású. Fontos még hogy a közelben legyen a ketrec így szoktatva őket az emberi közelséghez. Ha jobban szem előtt vannak az esetleges gondokat betegségeket is könnyebb észre venni. 

MÉRGEZŐ SZOBA NÖVÉNYEK 
Egyes szoba növények erősen mérgezőek, de előfordulhat rosszul lét is. Nem kell az ilyen növényektől megválni csak olyan helyre kell rakni őket hogy sétáltatásnál se kerüljön vele kapcsolatba a csincsilla. 
Mérgező a, az: flamingó virág a virágot borító viasz réteg miatt, primula, ciklámen főleg ha a gumolyát rágja meg, mérgező gyöngy virágbuzogány virág erősen mérgező, fikusz, kroton, mikulás virág, liliom. 
Vannak növények amivel esetleg vázában találkozhat egy pillanat és megvan a baj erre is ügyeljünk. 
Erősen mérgező minden része a gyöngy virágnak, az aranyeső virága és a gólyahír. 

ÚJDONSÁG!
 

ANDRÁS TÖKÖLRŐL 
saját készítésű ketrecSokszor tapasztalom, hogy a legnagyobb gond a ketrec. 
Ezért szeretném ajánlani nektek Andrást aki Tökölön lakik és nagyon szép saját készítésű ketrecei vannak. 
Akár egyéni méretben is készít ketrecet. 2-3 napos átfutási idővel, de maximum 1 hét alatt készül el az új ketrec. 
Több infót, illetve képet az alábbi linkre kattintva találhatsz: 
András honlapja 
Aki megnézi ne ijedjen meg mert az oldal elsősorban mókusok miatt jött létre, de a ketrecek csincsilláknak is tökéletesen megfelelnek. 
A ketrecekről aktuális árakról bővebb és naprakész információt személyesen András tud adni a következő címen: 
Szabó András :andrasszabo@vnet.hu 


CSABA GYŐRBŐL 
ketrec
Szeretném figyelmetekbe ajánlani Csabát aki szinte mondhatni hobbyból barkácsolt egy ketrecet kis csincsillái számára, és szívesen segítene más csincsilla tartóknak is. Szóval hasonló kinézetű ketrecet tud gyártani. 
Méretei: 50cm széles / 50cm hosszú / 120cm magas. Két oldala háló, másik kettő plexi (védi a falakat). Az alja és a teteje préselt fa lap, melyet belülről plexi borít, így ez rágásmentes, és könnyen tisztítható. A ketrec könnyen mozgatható mivel kerekeken gurul. 
A ketrec tájékoztató ára 28.000 Ft, mely igényektől függően változhat! 
Bővebb információt személyesen Csaba ad az alábbi elérhetőségeken. 
Elérhetőség 
Tóth Csaba 
Győr 
06-70-250-2503 
csaba.th@gmail.com





Az alom anyaga változó. Lehet forgács, széna, fakéreg, szalma pellet alom. A forgácsnál a puha forgácsot keresünk. A kemény forgács nyár illetve fenyő nem jó. Az akác, tölgy ha a csincsilla vizeletével találkozik beszennyezi az állat hasát és a nemi szervet ami körül a szőr sárgás barna lesz. A forgács előnye ha nincs más ebben is megfürdik. A pellet alom egy újfajta alom. Magass nyomáson présselik össze ezért magass nedszívó képességel rendelkezik. Nálam is kapható érdeklődni az anzsy@freemail.hu címen tudsz. 
Ha az almot rendszeresen cseréljük a csincsilla teljesen szag mentes.


csincsilla fürdikcsincsilla fürdik

Nyáron naponta, télen két három naponta kell fürdetni. Ez történhet bármilyen kvarc mentes homokban. A legjobb amit a csincsillák számára gyártanak. A sok fürdés sem jó. A sok homok fürdő kiszáríthatja a bőrüket ami gyakori viszketést okoz a csincsilláknál. A fürdés történhet kis tálban, tálcán, illetve zárt hengerben pl.befőtes üvegben. Mivel esti állatok én az esti órákban történő fürdést javaslom. A fürdető homokba naponta rakhatunk 1-2 dkg friss homokot. Vagy 1 hetente cseréljük a teljes homokot. 
FONTOS! 
Beteg csincsillát tilos a közös fürdető homokban fürdetni mert a többi csincsilla is elkaphatja a betegséget! 
TIPP: Ha egy kis kamillát teszünk a fürdető táljukba fényesebb és illatos lesz a szőr.



csincilla iszikEgy kis érdekesség. A vadon élő csincsillák akár három hétig is kibírják víz nélkül károsodás nélkül. Persze ezt otthon senki ne tesztelje le a saját csincsilláján! 
Ittatásra legjobb a golyós önitató. Műanyag tartályal és fém itató részel. A műanyag tartály előnye, hogy látjuk a napi fogyasztást. Mivel a vitamint nem nagyon szeretik megenni így én a vízbe rakható vitamin cseppeket ajánlom. A vitamint a rajta található adagban adagoljuk. 
A viíz cseréjét nyáron 1-2 naponta, de télen is 2-3 naponta cseréljük. 
Havonta egyszer mosószeres vízzel jól ki kell mosni.

Király vegyél egyet magadnak



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 5
Tegnapi: 5
Heti: 15
Havi: 11
Össz.: 55 528

Látogatottság növelés
Oldal: Csincsilla
Kis rágcsálók - © 2008 - 2024 - torperagcsalok.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen honlap készítő az Ön számára is használható! A saját honlapok itt: Ingyen honlap!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »